چاه ملک در گذر زمان
 
اخبار شهیدستان چاه ملک

کسانی که پيام­های خدا را می­رسانند و از او می­ترسند و از هيچ کس جز او نمی­ترسند، و خدا برای محاسبه کردن کافی است.سورة احزاب، آیة 39

موسسه خیریه امام حسن مجتبی علیه السلام چاهملک 6 سال قبل تاسیس گردید . طرح اولیه تابلوهای تفت و گل در چاهملک توسط آقای حسن ابراهیمی(حسن خیاط) آماده شد و سپس در چآپخانه آلیک (متعلق به ارامنه تهران) طراحی آن کامل و چاپ گردید و هزینه چاپ آن را آقایان غلامرضایی در تهران پرداخت نموده و از آن سال مردم چاهملک در مراسم ختم و با اهدای تاج گل و پرداخت هزینه تفت و گل در این امر خیر موسسه را یاری می نمایند. .الحمدلله تاکنون توانسته ایم با در یافت کمکهای مردمی و افراد خیر قدمی هرچند کوچک در راه خدمت به افراد محروم برداریم.

درآمدهای موسسه:

- واریز وجه توسط  افراد به صورت ماهیانه

- هزینه تابلوهای تفت و گل

- جمع اوری صدقات در شب اول هرماه

- جمع آوری صدقات و کمک ها از طریق صندوق صدقات

- .....

اما این کمک ها در چه راهی خرج می شود:

-          اولین هدف تاسیس موسسه کمک به بیماران نیازمند بود و بیشتر در این زمینه خرج می شود

-          پرداخت وام قرض الحسنه به افراد نیازمند

-          کمک به تهیه جهیزیه افراد بی بضاعت

-          توزیع بُن هرسال در دو نوبت –ماه رمضان وعید نوروز - به حدود 40 خانوار

-          ...........

در همین جا از زحمات آقای احمد رحمانی که در این کار خیر و تاسیس صندوق پیش قدم و حامی ما بودند و هم اکنون نیز از شهر قم با کمک هیئت چاهملکی های مقیم قم یار و یاور موسسه هستند و همچنین اقای علی رئیسی از اعضای هیئت مدیره صندوق (که در زمان حضور در چاهملک اغلب زحمات صندوق بر عهده ایشان بود) وحالا نیز با کمک هیئت ابوفاضل (ع) چاهملکیهای مقیم اصفهان کمک حال موسسه هستند صمیمانه تشکر می نماییم. و امیدواریم با اقدامات خیرخواهانه همه عزیزان بتوانیم خدمتگزارخوبی برای افراد محروم روستایمان باشیم و به امید روزی که در جامعه ما نیازمندی نباشد .

 موضوعات مرتبط:

نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1391 توسط عمواکبر
لوگوی دوستان
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
معببر سایبری فندرسک
 
 
  
لوگوي دوستانلوگوي دوستانلوگوي دوستانبالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای چاه ملک در گذر زمان محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.